Моє портфоліо

Я, Гупало Михайло, займаюсь бджільництвом протягом 10-ти років. 

Пасіка в мене стаціонарна і налічує 25 бджолиних сімей. Вона знаходиться в Тернопільській обл. м. Зборові.
В нашому районі медоносна база середня.  Коли є посіви ріпаку та гречки, то медозбір непоганий. З 10 червня до 10 липня є безвзятковий період.
Утримую бджіл у вуликах лежаках на 20 рамок. Коли були гарні медозбори, то я доробив до них магазинні надставки по 12-15 рамок. Маю ще два двохкорпусні вулики на стандартну рамку і ось, що я зауважив: при хорошому медозборі вони набагато кращі за звичайні лежаки. Але є і один недолік: коли верхній корпус, який займає 12 стандартних рамок, бджоли заливають медом, важко його зняти для перегляду нижнього корпуса.
Мені доводилось спілкуватись з одним пасічником, він порадив мені: «Якщо хочеш мати бджоли, то тримай у лежаках. А якщо хочеш мати мед, то тримай у корпусних вуликах». Тому я вирішив цього року перейти на корпусну систему. Нижній корпус, який складається з 10-ти стандартних рамок 470х300 та два магазини по 10 рамок розміром 470х145 вони кращі тим, на мою думку, що магазинами можна робити різні комбінації. 
Коли я їздив на матковивідну пасіку на Закарпаття с. Вучково до Плиски Михайла,то побачив нуклеуси,в яких зимують матки. Зимівля маток є дуже важлива. Бувають різні ситуації після зимівлі, коли може пропасти матка, може мати якусь ваду або погано червити. Щоб не об’єднувати основних сімей, можна взяти з нуклеуса плідну матку і підсадити в основну сім’ю, тому я прийшов до висновку, що навесні потрібні запасні матки...

Тут Ви можете ознайомитися з усіма продуктами.



Немає коментарів:

Дописати коментар